Вираз «ніг не відчуваю» - досить поширений епітет, що характеризує стомленість в нижніх кінцівках. Втома в ногах - відчуття, добре знайоме кожній сучасній людині і навіть деяким дітям. Воно супроводжується тупим, ниючим болем і нерідко провокує набряклість. Причиною подібної неприємності є підвищене навантаження на нижню частину тіла. Провівши багато часу на ногах, подолавши велику відстань і навіть, мотаючись весь день по дому, займаючись прибиранням,  увечорі з'являється загальне відчуття втоми і знесиленості, що особливо яскраво відчувається в ногах. Дані відчуття хоч і не шкідливі, але в них мало приємного, так що корисно знати про дієві способи зняття втоми ніг.

Як перемогти втому в ногах

Існують аптечні засоби (найчастіше мазі і гелі) для прибирання симптомів втоми ніг. Перш, ніж використовувати той чи інший препарат, варто проконсультуватися з лікарем і дізнатися, чи немає у Вас протипоказань для його застосування. Також потрібно попередньо переконатися у відсутності алергії на засіб. Для цього крапелька крему, мазі або гелю наноситься на внутрішній згин ліктя і легенько втирається. Результат слід перевірити через 5-8 годин. Якщо на обробленій зоні не з'явилася припухлість, висип, почервоніння або якась інша шкірна реакція, можна сміливо користуватися лікарським засобом, як тільки в ньому виникне потреба.

Не менш ефективними і абсолютно нешкідливими є більшість народних засобів, що знімають стомленість з нижніх кінцівок. Найбільш простими і доступними можна назвати наступні:

  • Масаж стоп

На чисті (вимиті і насухо витерті) ноги наноситься масажне масло або крем, потім вони вручну масажуються легкими круговими рухами, починаючи від пальців і закінчуючи щиколотками. При сильній втомі бажано опрацювати всі ніжки нижче колін. Правда, людям, що страждають від варикозного розширення вен, доведеться уточнити у лікаря, який масаж їм принесе користь і не зашкодить.

Після масажного сеансу корисно кілька разів зігнути і розігнути пальці на ногах, потім полежати хоча б півгодини.

  • Контрастний душ

Власне, він відмінно знімає втому не лише з нижніх кінцівок, а з усього тіла. Якщо подібне не викликає бажання, можна піддати почерговому впливу холодної і теплої води тільки зону щиколоток і ступнів. Досить зробити 5-6 чергувань поливання ніжок водою різної температури. І теплу, і холодну рідину слід лити на ноги не менше 10 секунд. Наостанок ноги обполіскуються прохолодною водою, промокаються рушником і (при бажанні) змащуються косметичним кремом.

  • Лід

Протирання льодовими кубиками корисно не тільки для обличчя, але і для нижніх кінцівок. Бажано використовувати заморожений трав'яний відвар (м'яту, мелісу, календулу, череду, ромашку), але в його відсутність підійде і звичайна вода.

Щоб зняти втому, ляжте зручніше і протягом декількох хвилин протирайте ступні і щиколотки кубиками замороженої води чи настою з трав.

  • Спирт

Звучить несподівано, але спиртове розтирання – один з найбільш швидкодіючих і безвідмовних засобів в боротьбі зі стомленістю ніжок. Все, що потрібно – це вимити ступні, потім промокнути їх рушником і розтерти підошви спиртом швидкими, досить сильними рухами. Потім потрібно лягти так, щоб нижня частина тіла виявилася трохи на підвищенні, і пробути в такому положенні приблизно третину години.

  • Ванночка

Для розслаблюючих (і таких, що відмінно прибирають так зване «гудіння в ногах») процедур підійде розчин морської солі або відвар череди, ромашки, квіток липи чи м'яти. Якщо потрібно попутно пом'якшити шкіру, можна додати в рідину 5-6 столових ложок молока і 1 столову ложечку меду. Обидва продукти прекрасно зволожують шкіру і виступають відмінною профілактикою тріщин на п'ятах.

Ноги занурюються в ледве теплу (38-40 градусів) воду, сольовий розчин або трав'яний відвар, через 20 хвилин потрібно обполоснути кінцівки прохолодною водою та промокнути рушником.

Відмінним «антистресом для ніг» є автоматичні гідромасажні ванночки. Тим, хто часто страждає від втоми нижніх кінцівок, має сенс обзавестися подібним аксесуаром (тим більше, що коштує він відносно недорого).

Якщо відчуття втоми в ногах з'являється без видимих причин (не після фізичного навантаження) і найчастіше дошкуляє ночами, можливо, у Вас синдром неспокійних ніг (https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC_%D0%B1%D0%B5%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D1%8B%D1%85_%D0%BD%D0

%BE%D0%B3). Зрозуміти, яка причина неприємних відчуттів самостійно не вийде, без консультації з фахівцем, в даному випадку, не обійтися.

Втома в нижніх кінцівках - неприємне, але досить поширене явище. Знаючи, як з цим боротися і що допомагає в знятті стомленості ніжок, цілком реально привести себе в порядок і відчути полегшення за 40-50 хвилин.