Перш ніж придбати взуття, необхідно вивчити правила і основні способи догляду за нем. Ця інформація допоможе підтримувати вибрані моделі в ідеальному стані протягом усього періоду експлуатації.

Догляд за шкіряним взуттям

Натуральна шкіра - це невибагливий матеріал, тому доглядати за ним досить просто. Однак при цьому потрібно бути максимально акуратним, щоб не пошкодити його поверхню. З цього матеріалу дуже часто роблять жіноче та чоловіче зимове взуття, яка добре тримає тепло, має гарну повітропроникністю і носиться декілька сезонів.

Особливості та правила догляду:

  1. Перед початком зимового сезону шкіряне взуття потрібно помити і добре просушити. Тільки після цього можна наносити на нього крем або інший подібний засіб.
  2. Обробку кремом слід вести по всій довжині черевика, намагаючись уникати пропусків.
  3. Після нанесення на шкіряну поверхню будь-якого засобу обов'язково потрібно почекати 1 день. Тільки через добу можна ще раз почистити взуття і надіти його на прогулянку.
  4. Важливо, щоб догляд за шкіряними моделями був регулярним. В іншому випадку матеріал швидко втратить свій привабливий зовнішній вигляд.
  5. При виборі крему слід віддавати перевагу спеціальним засобам, призначеним для натуральної шкіри.

Догляд за замшевим взуттям

Перед тим як купувати взуття, потрібно уважно вивчити правила його вибору. Особливо важкою стає ця задача, якщо мова заходить про пошук моделей із замші. В цьому випадку потрібно буде приділити особливу увагу вивченню не тільки характеристик виробів, а й правил догляду за ними.

Особливості догляду:

  1. Зимове взуття з замші потрібно обробляти будь-яким водовідштовхувальним засобом. Робити це потрібно 2-3 рази, щоб створити максимально щільний захисний шар.
  2. Після кожної прогулянки потрібно чистити чоботи або черевики спеціальною щіткою з м'яким ворсом. Вона легко видалити з поверхні виробів пилюку.
  3. Якщо замша намокла, то її потрібно ретельно просушити. Робити це потрібно далеко від джерел тепла.
  4. Замша швидко набуває неприємного запаху. Тому потрібно не менше 1 разу на тиждень провітрювати взуття на балконі.
  5. Моделі із замші швидко втрачають свій колір. Через це поверхню виробів потрібно регулярно підфарбовувати спеціальними спреями.

Догляд за взуттям з нубуку

Нубук - це натуральний матеріал з м'якою бархатистою поверхнею. Через цю особливість доглядати за ним досить складно. Щоб успішно подолати всі труднощі, необхідно враховувати наступне:

  1. Перед тим, як надягти зимове взуття з нубуку, необхідно захистити його від вологи. Робити це найкраще шляхом обробки виробів спеціальним спреєм.
  2. Нубук швидко тьмяніє, тому потрібно регулярно підфарбовувати матеріал. Також можна використовувати засоби для закріплення кольору.
  3. Сушку виробів з нубуку необхідно проводити при кімнатній температурі.
  4. Через бархатисту поверхню, взуття з нубуку можна чистити тільки щітками з м'яким ворсом. Для протирання виробів найкраще підійдуть неткані серветки.
  5. В кінці сезону моделі з нубуку потрібно ретельно просушити і прибрати в картонну коробку.

Догляд за взуттям зі штучної шкіри

Вибираючи недороге зимове взуття (жіноче, чоловіче або дитяче), обов'язково потрібно звернути увагу на вироби зі штучної шкіри. Цей матеріал має високу міцність і відрізняється комфортом використання.

Правила догляду:

  1. Повернувшись з прогулянки, обов'язково потрібно протерти взуття вологою ганчіркою. При наявності бруду на поверхні дозволяється використовувати слабкий мильний розчин.
  2. Щоб у моделей зі штучної шкіри не з'являвся неприємний запах, необхідно регулярно провітрювати вироби або обробляти їх спеціальним взуттєвим дезодорантом.
  3. Сушити вироби зі штучної шкіри можна тільки при кімнатній температурі.
  4. Занадто брудні чоботи або черевики слід поміщати під слабкий струмінь теплої води. При цьому забороняється повністю занурювати вироби.
  5. Обробляти поверхню взуття можна практично будь-якими засобами, що не містять спирту та інших агресивних речовин.

Сіль на взуття. Що робити?

У боротьбі з ожеледицею комунальні служби висипають на вулиці міста тонни солі. Вона неминуче потрапляє на взуття пішоходів і погіршує його зовнішній вигляд. Щоб повернути виробам колишню красу, необхідно скористатися наступними засобами:

  1. Оцтовий розчин. Його роблять із звичайної столового оцту (9%) і води. Ці компоненти змішують в пропорції 3: 1, а потім отриманою рідиною протирають білі плями солі.
  2. Спирт. Цією рідиною необхідно змочити ганчірку або шматок вати. Після цього залишиться тільки обробити контури слідів від солі.
  3. Касторова олія. Цю речовину можна використовувати тільки власникам чобіт або черевик з натуральної шкіри. Взуття слід обробляти одразу після повернення додому, поки сіль не встигла в’їстися в матеріал. Касторку наносять на проблемне місце і видаляють через кілька секунд. При необхідності повторюють процедуру декілька разів.
  4. Манка. Вона підходить тільки для чищення замшевого взуття. Для проведення процедури потрібно рясно посипати крупою забруднене місце. Манка швидко вбере в себе сіль і не залишить на замші розводів.