Вибір і придбання взуття - одне з тих завдань, з якими люди стикаються регулярно. Перш, ніж остаточно визначитися з босоніжками, чобітьми, кросівками або чимось ще, варто переконатися в якості виробу. Потрібно знати, якими критеріями воно визначається і як саме можна перевірити якісність моделі перед її придбанням.

Де варто купувати взуття

Перш, ніж зайнятися підбором у всіх сенсах підходящої моделі, слід визначитися з магазином, в якому Ви збираєтеся її купувати. Це може бути традиційний бутік або відповідний відділ супермаркету чи торгового центру або інтернет-майданчик. Здійснювати покупки варто лише в тому закладі, якому Ви довіряєте, і який має позитивну репутацію на ринку.

Якщо минулі взуттєві придбання виявилися якісними, довго носились і порадували Вас, має сенс знову повернутися туди, де Ви раніше вдало скупилися. До того ж, більшість магазинів мають програми лояльності і пропонують різноманітні (нерідко дуже вигідні) знижки для постійних покупців. 

Все більше людей вважають за краще купувати все необхідне (включаючи взуття) на просторах світової павутини. Це зручно, швидко і просто. Такий шопінгт економить час і сили в порівнянні з традиційними візитами в магазини та шоу-руми. Природно, купувати кросівки або туфлі потрібно в інтернет-магазині, який працює в даній ніші не перший рік і встиг позитивно себе зарекомендувати.

Як дізнатися, наскільки якісне взуття

Щоб зрозуміти, чи буде та чи інша модель зручною і чи прослужить вона досить довго, потрібно знати, на що звертати увагу при виборі. Визначення якості взування можна умовно розділити на кілька етапів:

  • Зовнішній огляд моделі;
  • Обстеження внутрішньої поверхні взуття;
  • Візуальна оцінка підошви;

Як зовнішня, так і внутрішня поверхня взуття заслуговують рівноцінно пильної уваги. Якщо Ви бачите, що стирчать нитки, або помітили нерівні чи переривчасті шви (крім моделей з таким дизайном), це повинно насторожувати.

Взуття повинне мати рівномірний колір (за винятком виробів в дусі Ретро, що імітують зношеність), причому, як зовні, так і всередині.

Легенько потріть пальцем по устілці і заднику чобіт, черевик або туфель, а потім огляньте палець. На ньому не повинні бути сліди фарби, інакше при носінні модель буде линяти, псуючи шкарпетки і дратуючи шкіру ніг.

При виборі демісезонного і зимового взуття варто обов'язково обстежити хутряну підкладку. Як штучний матеріал, так і натуральна овчина, або щось інше не повинно линяти. Вхопіться вказівним і великим пальцями за невеликий пучок ворсу і легенько потягніть на себе. Якщо в руці залишилися ворсинки, це говорить про не надто високу якість виробу.

Можливо, звучить трохи дивно, але не посоромтеся понюхати взуття. Воно не повинне мати різкий і сильний запах. Особливо небезпечні (і не якісні) товари з різким "хімічним" омбре або моделі, що віддають клеєм. Підчас носіння їх запах почне посилюватися, змішуватися з потом і стане просто нестерпним. По-перше, це шкідливо для здоров'я, а по-друге, роззутися в людному місці (перевзутися на роботі або зняти взуття в гостях) буде вельми проблематично.

Дуже бажано вибирати модель на гнучкій підошві. Візьміть туфель або чобіт в руки і зігніть його. Якщо не вийшло це зробити, значить, при ходьбі знадобиться прикладати багато зусиль, що навряд чи буде комфортно. На підошві (як і на зовнішній поверхні виробу) не повинно бути відколів, тріщин та інших механічних пошкоджень.

Крім безпосередньо самого товару, при оцінці якості варто також звертати увагу на його упаковку. Не полінуйтеся звірити дані, зазначені на упаковці з тим, що написано на взуттєвому ярлику.  Дата виробництва, як правило, вказується на штафірці або клапані, рідше на підкладці вироби. Оригінальні моделі (не підробки) обов'язково мають товарний знак, він знаходиться на устілці або на підошві (в зоні супінатора). 

Документи, що підтверджують якість товару

Вибираючи «одяг для ніг», варто попросити продавця показати сертифікат якості. Оригінальні товари поставляються в роздрібний продаж разом з усіма необхідними документами. Причому, це стосується не тільки звичних бутиків або шоу-румів, а й електронних торгових майданчиків. Прохання пред'явити їх - це не нахабство і не хамство, а відповідальне ставлення до придбання, так що не соромтеся запитувати у продавця.

Ще один фактор, який опосередковано свідчить про якість взуття - адекватна ціна. Хороший товар з натуральних (або якісних штучних) матеріалів, зроблений з дотриманням всіх технологічних норм і правил, просто не може коштувати копійки. Дещо здешевити покупку без шкоди якості можна, якщо придбати чоботи, черевики або сандалі в інтернет-магазині. Націнка електронних майданчиків трохи нижче, ніж у традиційних бутиків. Це пояснюється меншими витратами на утримання та обслуговування інтернет-магазинів в порівнянні зі звичними торговими майданчиками.

Вибір взуття та визначення його якості – важлива, відповідальна задача, до якої потрібно підходити грунтовно і без поспіху. Разом з тим, взуттєвий шопінг – це задоволення, в якому ні за що не варто собі відмовляти.