Вибирати дитяче взуття набагато складніше, ніж доросле. Особливо важким завдання стає, коли справа стосується покупки моделей на холодний період року. В цьому випадку необхідно буде враховувати безліч дрібних нюансів, і прислухатися до думки продавців.
Як правильно вибрати розмір зимового взуття для дитини
Взуття стане зручним і безпечним для стоп тільки тоді, коли буде відповідати розміру ноги. В іншому випадку збільшиться ймовірність виникнення різних негативних наслідків (наприклад, плоскостопість, мозолі та інше). Щоб цього не сталося, необхідно заздалегідь дізнатися, як визначити розмір взуття дитини (самостійно або в присутності малюка).
Основні правила вибору розміру:
- Діти швидко ростуть, тому потрібно купувати взуття на виріст. Найкраще вибирати моделі з запасом 10-15 мм, якого вистачить на весь сезон. Також цей вільний простір буде використовуватися в якості повітряного прошарку, що утримує тепло всередині чобота або черевика.
- Не варто вибирати моделі з надмірно великим запасом. Він негативно відіб'ється на комфорті дитини і збільшить ймовірність неправильного формування стопи.
- При визначенні оптимального розміру також потрібно звертати увагу на такий параметр, як повнота (може бути вузька, середня і широка). Її слід вибирати в залежності від ширини стопи малюка.
Матеріал зимового взуття для малюків
Перед тим як купити дитяче взуття для зими, необхідно визначитися з відповідним матеріалом, з якого буде виготовлена модель. Такий підхід дозволить знайти чоботи або черевики, які будуть добре зберігати тепло і забезпечувати прекрасний повітрообмін.
Кращі матеріали для дитячого взуття:
- Натуральна шкіра. Найчастіше батьки намагаються купити своїй дитині моделі з цього матеріалу. Він має високу собівартість, але виділяється здатністю підлаштовуватися під індивідуальні особливості стопи малюка. Серед інших переваг шкіри називають хорошу повітропроникність, і вміння утримувати тепло.
- Кожзамінник. Цей матеріал є бюджетною альтернативою натуральної шкірі. Крім низької вартості, він відрізняється привабливим зовнішнім виглядом. До недоліків шкірозамінника відносять погану повітропроникність і появу тріщин при сильному морозі.
- Нубук і замша. Дитяче зимове взуття з цих матеріалів зустрічається досить часто. Воно завжди має гарний зовнішній вигляд і дозволяє нозі дитини «дихати». Серед недоліків таких виробів виділяють відсутність захисту від вологи і необхідність ретельного догляду.
Устілка і підошва зимового взуття
Важливим елементом взуття є підошва. Від її характеристик залежить комфорт пішохода і стійкість виробів на слизькій поверхні. При виготовленні підошви для дитячих моделей виробники використовують тільки 3 матеріали. До них зараховують:
- ПВХ. Полівінілхлорид - це один з найбільш популярних матеріалів для виготовлення підошви. Він володіє невисокою міцністю, але добре переносить навіть найлютіші морози. Також ПВХ прекрасно проявляє себе під час ходьби по слизьких тротуарах.
- ТЕП. Термоеластопласт хороший тим, що має невелику вагу і легко згинається під час ходьби. Також до його переваг відносять зносостійкість і відсутність прослизання на крижаній поверхні. Серед мінусів виділяють не дуже привабливий зовнішній вигляд.
- Поліуретан. Цей матеріал має невелику вагу і володіє хорошою гнучкістю, що забезпечує дитині високий рівень комфорту. При цьому підошва з поліуретану досить холодна і слизька.
Важливу роль в дитячому зимовому взутті виконує не тільки підошва, але й устілка. Остання повинна бути на хутрі, який захистить ноги малюка від замерзання. Крім цього, важливо, щоб устілка мала товщину більше 3 мм.
Вибір взуття в залежності від віку дитини
Вік дитини - це важливий фактор, який потрібно враховувати при виборі зимового взуття. Якщо знехтувати їм, то можна придбати модель, яка буде доставляти малюкові масу незручностей і призводити до виникнення різних проблем зі стопами.
Малюкам до 1 року
Дітям, які роблять свої перші кроки, краще купувати хутряні пінетки. Вони дуже легкі і приємні на дотик. Крім цього, таке взуття максимально просто знімається і надівається на ногу. У пінетках малюкові завжди буде тепло, так як у якості утеплювача в них використовується натуральне хутро. Цей матеріал має гарну повітропроникність, що виключає ймовірність надмірного потіння стоп.
Дітям у віці 1-2 років
Як тільки дитина починає впевнено ходити, йому потрібно купувати взуття, яка буде зменшеною копією дорослих зимових чобіт або черевик. Робити це слід за кілька днів до початку холодного сезону. В іншому випадку буде дуже важко вгадати з розміром.
Оптимальним варіантом для дітей 1-2 років стануть шкіряні чоботи з натуральним утеплювачем. Вони добре утримують тепло і не дають нозі замерзнути навіть при дуже низьких температурах. Крім цього, такі вироби забезпечують правильний повітрообмін. Обов'язковим елементом чобота є невисокий каблук. Він буде підтримувати стопу малюка в правильному положенні, і запобігати її викривленню.
Дитині у віці від 2 до 5 років
Дітям цього віку потрібне максимально зручне взуття, яке не створюватиме додаткове навантаження на зростаючі стопи. Куплена модель повинна бути на 1-1,5 см довше ноги. Це необхідно для нормального руху ніг і запобігання здавлювання пальців. Також вільний простір дозволяє створити повітряний шар, що захищає малюка від холоду.
Дітям старшим за 5 років
У цьому віці діти багато рухаються і долають великі відстані. Через це їм необхідне міцне, довговічне і зручне взуття. Кращим варіантом стануть шкіряні чоботи. Вони приймають форму стопи і підтримують її в правильному положенні.
Альтернативним варіантом можуть стати текстильні черевики на мембрані з міхової підкладкою. Вони ідеально підходять для тривалих прогулянок, так як забезпечують високий рівень комфорту і завжди утримують ноги в теплі.